O nas

Jesteśmy kolektywem przyjaciół połączonych wspólną pasją do muzyki. Jarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką; jest także konstruktorem połowy naszego sound systemu. Robbie i Kajtek grają także w zespole roots rock reggae The Messengers.

Nasze sesje przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.

Od 2008 roku promujemy muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowaliśmy sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Graliśmy obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night).

Na przestrzeni lat byliśmy zaangażowany w organizację wielu imprez – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner. Obecnie skupiamy siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.

W marcu 2017 roku uruchomiliśmy nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system oparty o 4 scoopy, a w 2018 rozbudowaliśmy go o  drugi stack.

SOUND SYSTEM

Po zorganizowaniu sesji z Jah Observerem, Robbie został obdarowany przez niego jego legendardnymi, old-schoolowymi scoopami. Połączył siły z Kajtkiem i tak narodził się Cool Operator Sound System.

Jednak idea zbudowania nowego, mocnego soundu ciagle była żywa i krok po kroku, w marcu 2017 Steppa Warriors Sound System był gotów do akcji! Ręcznie wykonany – sekcja basowa przez Joe „PCH Audio” Venny’ego w UK, midy i topy przez zaprojektowane i zrobione przez Kajtka, napędzany driverami PD i Eminence, nasz sound to wypadkowa doświadczeń i obserwacji sceny soundsystemowej.

Rok później, w 2018, zbudowaliśmy drugi stack – ponownie scoopy i kicki od Joe’a, a resztę w warsztacie Kajtka, który zaprojektował całkowicie nowe głośniki dla górnej sekcji na podstawie swojego autorskiego projektu.

8 scoopów, pięciodrożny system, tysiące watów, kilometry kabli i kilogramy sprzętu wspomagające nas w szerzeniu dobrej atmosfery na imprezach!

DUB ARENA

Po naszych bardzo udanych 7. urodzinach w starym, kolejowym magazynie we Wrocławiu zdecydowaliśmy się na kontynuowanie sesji w klimacie 100% DIY.

Tak narodziła się seria Dub Arena – oprócz topowych gości, wspólnie z naszym niezrównaną załogą dbamy o pozytywną i przyjazną atmosferę, odmienną od tej spotykanej w „regularnych” klubach.

Do tej pory zaprosiliśmy m.in. takich artystów jak Jah Tubbys World System, Kebra Ethiopia, Moa Anbesa, Young Warrior, Reggaebus Sound System.

Więcej informacji na stronie Imprezy i na dedykowanej stronie dubarena.pl.

Steppa Warriors na SoundCloud
Nasz kanał Youtube
Strona cyklu Dub Arena

Kontakt

Można się z nami śmiało kontaktować przez:

  • email: info@steppawarriors.pl
  • naszą stronę na Facebooku
  • pogadać z nami na imprezie 🙋‍♀️🙋‍♂️